תקלות במערכת מנגנון הנעילה

בשנים האחרונות מערכות הנעילה המוצעות לציבור עברו שדרוגים רבים. מדובר על מערכות משוכללות מאוד, ובעלות יכולת עמידות מרשימה בפני פריצות למיניהן. עם זאת, מידי פעם גם המערכות הללו יכולות להיפגע, ובמקרים האלה אתם צריכים לדעת אל מי לפנות.
שילד מנעולנים מציעה לכם את כל שירותי המנעולנות שאליהם אתם עלולים להזדקק.

בין אם מדובר על פריצה או על התקנה של מנעול חדש, חשוב לעשות שימוש בבעלי מקצוע מהשורה הראשונה, ושילד מנעולנים הם בדיוק מה שאתם צריכים. אז בתור התחלה, הנה כל מה שחשוב שתדעו על תקלות במנעולים ובמנגנוני נעילה.

הסיבות הרווחות לתקלות במנעול

  1. פריצה

פריצה של המנעול, בין אם באופן מכוון על ידכם כתוצאה מנעילה וכמובן על ידי גורם זר, מובילה כמובן לפגיעה במנעול. לא תמיד הפריצה מובילה להרס מוחלט של המנעול, והדבר תלוי במיומנות של המנעולן/פורץ. ישנם מקרים שבהם תוכלו להסתפק בהחלפה של חלק מהמנעול, אולם במקרים מסוימים תאלצו להחליף את המנגנון כולו.

  1. פגיעה במנעול

לעיתים חפץ כבד עלול לפגוע במנעול או בידית הדלת מה שעלול להוביל לפגיעה גם במערכת הפנימית של המנעול. מלבד העובדה הפשוטה שחשוב לנהוג בזהירות בסביבה של המנעול, במקרה שהתרחשה פגיעה כזו או שאתם חוששים שהיא קרתה, מומלץ לבדוק את המנעול כמה שיותר מהר.

לא תמיד תוכלו לראות מבחוץ האם באמת המנעול נפגע, וכדאי מאוד שתהיו בטוחים שהמנעול תקין.

  1. שחיקה

מנעולים, כמו כל מכשיר שעובד הרבה יכולים להישחק עם הזמן. אמנם, המנעולים שמיוצרים בשנים האחרונות הם עמידים במיוחד, אך גם הם עלולים להישחק עם השנים, במיוחד אם מתחשבים בתנאי מזג האוויר השונים ששוררים באזור שלנו.

איך מתקנים מנעול צילינדר?

תיקון של מנעול מתרחש בעיקר במקרים שבהם הצילינדר עבר פגיעה, או שהמפתח נתקע בתוך הצילינדר. חשוב לציין שברוב המקרים לא מומלץ לתקן את מנעול הצילינדר אלא פשוט להחליף אותו.

הסיבה היא שתיקון של צילינדר כולל פתיחה של מערכת הנעילה מה שמוביל באופן ישיר לפגיעה בה והפיכה שלה לקלה יותר לפריצה.
החלפה של צילינדר אינה פעולה מסובכת מידי, אך בשל הדיוק שנצרך בה כדאי מאוד לבצע אותה על ידי איש מקצוע מוסמך. תיקון בצורה לא מדויקת יכול להוביל לנזק כבד יותר, ואין שום סיבה שתגיעו למצב הזה.

פנו למנעולן מוסמך והוא יתקן לכם את הצילינדר במהירות.

תיקון מנעול תקול תקלות בדלת רב בריח

מנעול בדרך כלל יאותת לנו על התקלה כאשר המפתח לא ייכנס אליו בצורה חלקה או שהוא לא יסתובב. במקרים אחרים המפתח ייכנס אולם לא נוכל להוציא אותו מהמנעול. הדבר הראשון שחשוב לדעת במקרים האלה הוא לא לנסות להפעיל כוח רב מידי על המנעול או על המפתח. הסיבה שהמפתח לא יוצא לא קשורה לעובדה שאתם לא מפעילים עליו מספיק כוח, אלא בשל תקלה.
הפעלה של כוח רב מידי עלולה לגרום לנזק כבד יותר למנעול, ואף להוביל לשבירה של המפתח כאשר הוא תקוע בחור המנעול. ישנם מקרים שבהם באופן עדין ניתן לבצע שליפה של המפתח מחור המנעול, או שימון של המנעול כדי שהפתיחה שלו תהיה חלקה יותר.
עם זאת, בחלק מהמקרים לא יהיה מנוס מאשר החלפה של כל המנעול. השחיקה בסופו של דבר היא תהליך טבעי וכל מנעול עלול לספוג נזקים בלתי הפיכים. גם במקרים הללו אין שום סיבה להפעיל כוח עוצמתי, זה ממש לא יעזור לכם לפתוח את המנעול.

תיקון מנגנון דלת רב בריח

דלת רב בריח היא למעשה שם של פטנט שמוכר כמעט לכולנו. הדלתות הללו ננעלות באמצעות בריחים שאותם המפתח מסובב, והם נמצאים בכל הצדדים של הדלת. בניגוד לצילינדר שההחלפה שלו כוללת מוקד עבודה אחד, החלפה של מנגנון רב בריח מסובכת הרבה יותר, וגם אם את הצילינדר הצלחתם להחליף בכוחות עצמכם, זה ממש לא מומלץ בנוגע למנגנון רב בריח.
החלפה בצורה לא מקצועית יכולה להסב פגיעה חמורה לדלת, מה שיוריד ממנה את אחריות היצרן. אם יש לכם דלת רב בריח, ואתם רוצים להחליף את המנגנון שלה, בין אם בגלל פגיעה ובין אם מתוך רצון לשדרג למנגנון איכותי יותר, זה בסדר גמור, רק כדאי מאוד שתעשו את זה עם עזרה של בעל מקצוע.

בחירת מנעולן מקצועי ואמין

תיקון של התקלות המוזכרות מומלץ מאוד לבצע בעזרת מנעולן. מנעולן הוא איש מקצוע שיוכל לבצע את העבודה הזו עבורכם בצורה מהירה ויעילה, וכמובן בלי לגרום לתקלות מיותרות. בחרו מנעולן מקצועי, וכמובן הקפידו על איש מקצוע מומלץ ואמין. בסופו של דבר אתם מפקידים בידיו את המנעול שלכם, ולא צריך להכביר במילים על החשיבות של העבודה שלו.

שילד מנעולנים מחירים הוגנים

חברת שילד מנעולנים היא חברה ותיקה בתחום המנעולים והפריצות. החברה מעסיקה אנשי מקצוע מיומנים ואחראיים, ותשמח לתת לכם מענה לכל פנייה 24 שעות ביממה. החברה עובדת בסטנדרטים הגבוהים ביותר, ונותנת פתרונות לכל מה שקשור לתחום המנעולנות. אם אתם בידיים של שילד מנעולנים, אתם יכולים להרגיש בטוחים.

לסיכום

תקלות במנעול של הדלת ובמנגנוני הנעילה השונים הן בעיה רווחת. השחיקה של המנעולים טבעית והם גם עלולים לספוג פגיעות שונות. במקרים הללו חשוב שתבינו מה בדיוק התקלה במנעול שלכם כדי שתדעו לטפל בה כראוי.

דילוג לתוכן